Kremy i balsamy dla dzieci - sklep konopny hemp-zdrowie.pl

Kremy i balsamy dla dzieci

Kremy i balsamy dla dzieci

Kremy i balsamy dla dzieci wytwarzane z najwyższej jakości składników nie bez powodu stają się coraz bardziej popularnymi produktami. Naturalne składy oraz idealnie dobrane składniki, polscy i czescy  producenci, a przy tym bardzo atrakcyjna cena naturalnych i certyfikowanych kosmetyków przekonują każdego, kto chce  zadbać o swoją oraz swojej pociechy skórę. Fenomenalne wręcz działanie z powodzeniem korzystnie wpłynie na wrażliwą, atopową skórę dzieci i niemowląt. Balsamy i kremy kojąco zadziałają na delikatną czy zaczerwienioną skórę. Dostarczając jej przy tym odżywczych składników i przywracając prawidłową równowagę hydro-lipidową.

Dlaczego warto stosować kremy i balsamy dedykowane specjalnie dla dzieci?

Właściwa pielęgnacja skóry dziecka jest niezwykle ważna już od pierwszych dni życia. Skóra maluszka jest bowiem wyjątkowo podatna na podrażnienia, skłonna do przesuszenia oraz ma słabo rozwinięte mechanizmy obronne. Z tego względu rodzice powinni mieć pod ręką niezbędne kosmetyki, które pozwolą im zatroszczyć się o potrzeby swojej pociechy. W naszej aptece znajdziesz preparaty przeznaczone do kąpieli i pielęgnacji skóry dzieci, których skład jest odpowiednio dostosowany do ich specjalnych wymagań.

W jaki sposób używać kremy i balsamy dla dzieci?

Kosmetyki dla dzieci należy nakładać raz lub dwa razy dziennie na suchą skórę twarzy i/lub ciała, po uprzednim jej oczyszczeniu, choć można to robić częściej.

Kosmetyki dla dzieci

Ważnymi składnikami preparatów dla dzieci stają się środki okluzyjne, tzw. emolienty. Wynika to z faktu, że w pierwszych tygodniach ich życia ograniczone jest wydzielanie łoju. Wpływają niekorzystnie na wytwarzanie odpowiedniej bariery lipidowej, czemu towarzyszy suchość skóry tzw. kseroza. Przez długi czas pośród składników preparatów dla dzieci można było znaleźć surowce mineralne: olej parafinowy i wazelinowy oraz wazelinę. Ich efektywność oraz niska cena powodują, że surowce te chętnie wykorzystuje się w preparatach kosmetycznych, w tym również dla dzieci. Konkurencyjnymi surowcami dla olejów mineralnych stają się oleje silikonowe. Dzięki dobrej tolerancji przez skórę oraz ich właściwościom hydrofobowym stosowane zarówno w preparatach do pielęgnacji twarzy, jak i całego ciała. Tworzą one na powierzchni skóry cienki niewidoczny film ochronny, choć nie utrudnia jej oddychania, jest odporny również na zmywanie wodą. Układ ten pełni wielorakie funkcje m.in. chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych oraz zabezpiecza ją przed utratą wilgoci.